top of page
  • Piotr Bogdanowicz

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej Lekkiej Atletyce

Najstarsi uczniowie szkół podstawowych z roczników 2007 – 2008 przystąpili do zmagań w ramach Mistrzostw Powiatu Kołobrzeskiego w Indywidualnej Lekkiej Atletyce.

Po zaciętej rywalizacji kilka „krążków” zawisło na szyjach uczniów z naszej szkoły.

Walcząca w biegu na 100m i 300m - niepokonana została Jaśmina Albińska, zdobywając dwa złote medale, z czasami 100m- 13,60s oraz 300 m- 49,14s. Na dystansie na 100m niewiele zabrakło Martynie Kot, która z czasem 14,46s zajęła 4 miejsce (rywalka plasująca się na 3 miejscu była szybsza zaledwie o 0,06s). Na tym dystansie również wystartowała Rozalia Jachimowska, która z czasem 15,07 uplasowała się na 8 miejscu. Kolejne wyniki biegu na 300m: 6 miejsce Ewa Ciesielska SP 6 – 54,65s 7 miejsce Blanka Matyjak SP6 – 57,60s

Z kolei w biegu na 600 m 1 miejsce i złoty medal wywalczyła Weronika Klepuszewska, która na metę wbiegła z czasem 1:4,56 , zaś 8 miejsce zajęła Sara Kozub 2:24,24.

Chłopcy również spisali się bardzo dobrze, i tak:

W biegu na 100m srebrny medal zdobył Tymek Organek z czasem 12,35 s

5 miejsce zajął Oliwier Okapiec - 12,53 s

6 miejsce – Wiktor Ryckiewicz - 12,71 s

Kacper Rajkowski - 12,95 s

Natan Pirzecki - 12,95 s

W biegu na 300m 2 miejsce (srebrny medal) zdobył Kacper Obłoj z czasem - 41,88 s

Dobry czas i 6 miejsce w biegu na 1000 m osiągnął Mateusz Zaremba 3:25,72 oraz Michał Świderek 3:34,42

Z kolei w pchnięciu kulą złoto wywalczył Mateusz Maciejczyk z wynikiem - 8,22 m.

4 miejsce Jan Szymczyk - 7,23 m

6 miejsce Maciej Kolendowicz - 6,64 m

Podsumowując uczniowie naszej szkoły łącznie w Mistrzostwach Powiatu Kołobrzeskiego zdobyli medale:

4 złote: bieg na 100m, 300m, 600m -Dz. oraz pchnięcie kulą - Chł.

2 srebrne: bieg na 100m, 300m - Chł

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.