top of page
  • pbogdanowicz

LA- Worek medali dla SP6 🥇🥈🥉

Dużym sukcesem dla uczniów „szóstki” zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Kołobrzeskiego w Lekkoatletyce Indywidualnej, które odbyły się 16 maja na Stadionie LA przy ul. Śliwińskiego.

W pierwszej konkurencji - w skoku w dal chłopców medale zdobyli Kacper Rajkowski (8b) i Arkadiusz Krempic (8a), zajmując kolejno 🥈II i III🥉 miejsce z wynikami (5,04m Kacper oraz 5,02m Arkadiusz).

W dalszej kolejności złoty 🥇medal w biegu 80m przez płotki zdobyła Maja Pawlak (7c) z wynikiem 17.10s, a w tym samym czasie swoich sił w pchnięciu kulą próbowała Aleksandra Sałamacha, niestety z wynikiem 5,22m nie załapała się na podium.

Kolejne konkurencje to bieg na 100m dziewcząt i chłopców oraz pchnięcie kulą chłopców. I tu w kategorii dziewcząt szkoła z Ustronia Morskiego zdeklasowała wszystkie startujące zajmując całe podium. Z kolei chłopcy znów nie zawiedli i tak, Arkadiusz Krempic (8a) uzyskał najlepszy wynik 12.03s zajmując tym samym 🥇I miejsce, a tuż za nim uplasował się Kacper Rajkowski (8b) 🥈II m-ce, z wynikiem 13.03s. W pchnięciu kulą u chłopców przez dłuższy czas najlepszy był Mateusz Zaremba (8b), który w pierwszym rzucie odstawił swoich rywali uzyskując wynik 9,19m, lecz w ostatnim rzucie wyprzedził go o 3 cm Wiktor Dzikiewicz (8b), który z rzutu na rzut był coraz lepszy. Ostatecznie Wiktor zajął 🥇I m-ce (9,22m) a Mateusz Zaremba 🥈II m-ce (9,19m).

Zaraz obok rozgrywał się bieg na 600m dziewcząt, gdzie Hanna Góral (8f) wywalczyła 🥈II m-ce z wynikiem 2,17.50.

W późniejszym etapie odbyły się bieg na 300m chłopców, gdzie najlepszy 🥇okazał się Aleksander Dąbrowski (8b) z czasem 42.31. W tym czasie w skoku w dal swoich sił próbowały dziewczęta niestety bez sukcesów medalowych. Zbliżając się do końca zawodów przyszedł czas na bieg długi chłopców na 2000m, w którym Robert Kroczyński (8f) oraz Szulc Sebastian (8a) wywalczyli kolejno II 🥈 oraz III 🥉m-ce, z wynikami 8:53.16 -Robert i 9:57.48-Sebastian.

Po biegach długich ostatnie w konkurencjach były sztafety 4x100m dziewcząt i chłopców. W tej konkurencji obie sztafety uplasowały się na miejscach medalowych, i tak sztafeta dziewczęt w składzie Maja Pawlak (7c), Lena Przybyszewska (8a), Sara Kozub (8d) oraz Maja Lachowicz (8d) zajęła 🥈II miejsce z czasem 1:00.19. Z kolei sztafeta chłopców, która biegła w składzie Aleksander Dąbrowski (8b), Kacper Rajkowski (8b), Mateusz Zaremba (8b) oraz Arkadiusz Krempic (8a) zajęła 🥇I m-ce z czasem 54.07.

W zawodach ponadto wzięli udział: Łukasz Olejnik (8c), Kacper Truściński(8c), Tymon Wiśniewski (8c), Filip Pawłowski (8a), Antoni Węgłowski (8b), Oliwia Sendrowka (8b), Hanna Kowalkowska (8b), Zuzanna Kazubowska (8b), Nikola Rytwińska (8a), Hanna Gaik (8a), Lena Czyżewska (8f), Oliwia Szmit (8a) oraz Natalia Kozieł (8a).